Изключително интересни бяха състезанията в различните класове от Европейския шампионат по мотокрос – МХ65 cc и МХ85 cc, както и стартовете от Републиканския шампионат в класовете: МХ2, МХ1 и МХ.

На мотополигон „Бършен“ в Сливен участие взеха 94-ма състезатели от 7 държави (България, Гърция, Сърбия, Румъния, Молдова, Хърватия и Унгария). И през двата дни по време на състезанието, времето беше прекрасно, което позволи на участниците да покажат най-доброто от себе си и зрители, В клас МХ65 победител стана унгарецът Адам Коваш, който спечели и двата манша. Втори в крайното подреждане е Игор Кухарчук (Молдова), а трети и в двата манша остана Кристиан Иванов, който се представи на много добро ниво, но конкурентите пред него показаха достатъчна класа, за да го изпреварят. И трима са с машини КТМ. В клас МХ85 изцяло български подиум. Победител е Алекс Димитров, който прибавя 50 точки в своя актив за Европейския шампионат. Той беше изключително бърз и в двата манша и не остави никакъв шанс на своите преследвачи. Втори и трети в крайното подреждане са Жулиан Георгиев и Виктор Райчев. И тримата с КТМ. За Републиканския шампионат в клас МХ2 отсъстваше голямата звезда Майкъл Иванов, който вчера получи контузия на тренировка и не взе участие в днешните стартове. След медицинските прегледи окончателно стана ясно, че Майкъл няма сериозни травми и ще може да вземе участие в 7-я кръг на световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, който ще се проведе идния уикенд в Англия. Без него в Сливен Валентин Роглев, Хакан Халми и Любомир Васев направиха страхотно състезание, като и в двата манша много често се сменяха на лидерското място.

Имаше изпреварвания и нищо не беше ясно буквално до последните метри. В крайна сметка с по-силен характер се оказа Любомир Васев с Ямаха, който спечели и двата манша, а втори в крайното подреждане се нареди Хакан Халми с КТМ. Трети остана Валентин Роглев, също с КТМ. В МХ1 безапелационно и в двата манша с чудесно каране победител стана Николай Йовчев с Хонда, изпреварвайки Тодор Тотев, с Хонда и Калоян Илиев с КТМ. В класа с най-много участници, 31 състезатели, борбата за призовите места беше между няколко участника. Мартин Тодоров с Ямаха триумфира и в двата манша. Втори се нареди Веселин Малинов с Ямаха, а трети Юлиан Райчев с Кавазаки. Състезателите за пореден път проявиха професионализъм и феърплей и не се стигна до нито едно опасно изпреварване или инцидент от старта до финала. Следващият уикенд (23-24 май) е 4-ят кръг на Републиканския шампионат по мотокрос, който ще се проведе в Хасково.