Първенец в общото класиране на автомобилното състезание, провело се през уикенда на писта "Дракон", стана зам. председателят на Българската федерация по таекундо Христо Геогиев.

След като водеше в първото издание на купа "Дракон 2018 " Георгиев безапелационно грабна победата и във втория кръг, информират от БФТ.

Вицепрезидентът на родната федерация по олимпийско таекуондо, освен по бойните е запален и по автомобилните спортове. Георгиев се състезава със своята Subaru Impreza STI 2000 куб., в клас на модифицирани над 3000 кубически сантиметра.

Снимка 364526

Източник: БФТ

Този уикенд се проведе вторият кръг от ежегодната автомобилна надпревара, а Георгиев спечели първото място, сред 75 участника. Купа "Дракон" се провежда в пет кръга на сезон в дисциплините "най-добро време" и "спринт".

Другият автомобилен шампионат, в който Георгиев редовно участва, е Time Attack България, където отново е в челните места - втори в класа и генерално класиране. Определено и този спорт се отдава на Христо, който е основна част от ръководството на БФТ, а успехът му на пистата е неоспорим, както и челните места в класацията на автомобилното състезание.

Таекуондо шампиони се срещнаха с кмета на Перник

Градоначалникът прие в кабинета си медалистите от спортен клуб по таекуондо "Леон"