Петър Петров завърши на пето място в състезанието за Гран при на Аржентина от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българският пилот кара за заводския отбор на Кавазаки. Той се представи много добре и в двата манша, като зае съответно и шесто и осмо място. Така той спечели 28 точки, което му отреди 5-о място в крайното класиране.

Петров не се представи особено добре в квалификациите в събота като зае 11-о място, но направи две много силни състезания в неделя. В първия манш изостана с 1:07.056 от победителя Джефри Херлингс. Във втория успя да изпревари двама съперници в последните обиколки и изостана на на 58.093 секунди от Херлингс, който спечели и втория манш.

Така хаоландският пилот от Ред Бул КТМ Херлингс триумфира в Гран при на Аржентина. Той записа своята победа номер 100 в отделен манш и 51-а в Гран при от световния шампионат. Холандецът е убедително начело в генералното класиране след четвъртия кръг на световния шампионат.

Петър Петров е пети с актив от 104 точки. С 26 пред него е съотборникът на Херлингс в КТМ - Паулс Йонас от Латвия.