Петър Петров завърши десети в генералното класиране на световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като остана на 11-о място в последния кръг за годината в Глен Хелън (САЩ).

Българският пилот от заводския тим на "Кавазаки" изостана на 265 точки от новия шампион Тим Гайзер (Словения, Хонда), докато втори остана Паулс Йонас (Латвия, КТМ).

Петров стартира уикенда в едно от най-опасните кросови трасета в света с доста затруднения и дори падна в квалификационния манш. Той обаче успя бързо да вдигне своя мотор и да продължи надпреварата, за да спечели осми избор на стартовата линия за неделните два манша.

Той започна добре в първото състезание за деня, но беше затворен от няколко свои съперници в широкия десен завой в началото и изостана до 12-о място. Прекомерното натоварване от изминатите километри между Холандия, Мексико и Южна Калифорния обаче дадоха отражение на почти всички състезатели, а изпреварванията липсваха като цяло.

В крайна сметка Петров премина само пред един пилот, като това реално се случи след падането на неговия съотборник Том Ковингтън. Българинът завърши 15-те обиколки с време 37:28,384 минути, като изостана на 55,255 секунди от един от многобройните американски уайлдкард пилоти - Джеси Нелсън (КТМ).

Вторият манш беше идентичен, като Петров отново не успя да попадне в десетката, но за сметка на това завърши на една позиция зад вицешампиона Йонус при време 38:32,904 минути. Състезанието отново беше спечелено от Нелсън.