Петър Петров (Ямаха) за пръв път се класира в челната тройка в състезание от европейския шампионат по мотокрос, клас 85 куб.см. Българският пилот завърши трети във втория манш на състезанието в Маркело (Холандия), четвърти кръг от надпреварата за 2007 година.

Петров е европейски вицешампион при 65-кубиковите и носител на световната купа в същия клас, но в клас 85сс това е най-доброто му постижение до момента.

В Маркело участваха 57 пилоти в клас 85сс, 40 от тях получиха правото да застанат на старта днес. В първия манш Петров стартира лошо и завърши с осмо време. Преди втория манш заваля много силен дъжд и близо 45 минути бяха нужни на журито, за да вземе решение дали състезанието да продължи или не.

Успехът на българския пилот във втория манш дойде при изключително тежки условия и трудно трасе. Със спечелените точки Петров запазва петото си място във временното класиране.

Победител в Маркело стана местният пилот Джефри Херлинг (Сузуки) с 42 точки, с по 37 точки са вторите Жазон Клермон  от Франция (Хонда) и Макс Ансти от Великобритания с Кавазаки.

Следващият кръг е след седмица отново на холандско трасе - Валкенсваард.