Дани Педроса бе най-бърз на днешното Гран при на Малайзия на пистата "Сепанг" в Moto GP. Пилотът от екипа на Repsol Honda спечели втора победа от три състезания.

Втори стана Хорхе Лоренсо от екипа на Movistar Yamaha, а трети - съотборника му и лидер в класирането Валентино Роси. Разликата между него и Лоренсо сега е само 7 точки - 312:305.

Надпреварата бе помрачена от недостойното поведение на Валентино Роси. При дуела си с Марк Маркес за третото място, след като двамата се изпреварваха в продължение на две обиколки, Роси бе от вътрешната страна на 14-ия завой и по идеалната линия буквално изрита изпреварващия го от външната страна Марк Маркес. Маркес падна, а Роси продължи, за да завърши 3-и.

Дани Педроса спечели своята 51-а победа и 28-а във висшия клас, като стартира от първа позиция и беше лидер от първата до последната обиколка. Брилянтния си успех Дани постигна пред 82 000 зрители.

Зад него обаче вреше и кипеше. Втори в началото тръгна Марк Маркес и двете машини на Honda водеха колоната, а 3-и излезе Валентино Роси. Лоренсо изостана и бе блокиран от двамата с Ducati - Андреа Довициозо и Андреа Яноне. Той обаче бързо се освободи от тях и се вдигна на щурм, като изпревари и Валентино Роси на първия завой на втората обиколка, за да заеме 3-ата позиция. На третата обиколка Маркес отвори повече 15-ия завой и Лоренсо мина на второ място.

В същото време Маркес бе настигнат и от Роси. Двамата започнаха страхотен дуел. Роси виждаше в Маркес човека, който иска да помогне на Лоренсо да спечели титлата. Двамата се изпреварваха на всеки завой, за да се стигне до сензационния момент на 10-ия завой на 7-ата обиколка, когато Роси изпревари Маркес, но на 11-ия и 12-ия испанецът си върна позицията.

Роси влезе отвътре на 13-ия завой, а Маркес го отвори и атакува от външната страна на 14-ия, а Роси направи контакт със съперника си. Всъщност на повторението се видя, че протегна левия си крак и избута Маркес, който падна, продължи, но се прибра в бокса. Роси пък стана 3-и. След финала дирекцията на състезанието разследва инцидента и наказа Роси с 3 т. към лиценза му и във Валенсия той ще стартира последен. Класирането му в Малайзия се запазва същото - 3-и. Решението бе алко соломоновско, за да се запази интригата в шампионата. Педроса спечели втората си победа за сезона, а Лоренсо - 4-и пореден подиум и 11-ия си за сезона, а трети финишира Роси.