Българският участник на "24-те часа на Льо Ман" Мартин Чой спечели петия кръг от Европейския и третия от Републиканския шампионат по мотоциклетизъм проведен на пистата в Долна Митрополия. Той превъзхождаше с класи конкуренцията си и остави незабравими впечатления в многобройната публика.

Мартин Чой падна в Льо Ман

Българинът се размина с контузии

Пилотът на EKO BMW Motorrad Racing Team направи най-бърза обиколка за време 1:32.156 мин. в квалификациите в събота. След него на старта бяха Димитър Митов и Пламен Бонев.

Чой не загуби нито за миг водачеството си по време на състезанието и завърши 11-те обиколки за 19:25 минути. Димитър Митов изостана на 45 секунди, Пламен Бонев на 55 секунди.

Снимка 291366

Българинът вече има 70 точки и е на трето на в генералното класиране за Европейския шампионат. Начело е румънецът Робърт Мурешан с 79 точки.

Ето какво сподели Мартин Чой след състезанието: "В отлична форма съм и чакам с нетърпение всяко състезание. Днес се притесних за момент, защото поради неравностите на пистата се появи проблем с електрическата система на мотора. Нещо подобно ми се случи на "Льо Ман" миналата година. За щастие успях да се адаптирам и овладях ситуацията".

Следващото състезание с участието  Мартин Чой е на 19-ти и 20-ти май в "Ошерслебен", Германия, където ще се проведе 8-часовият втори кръг от Световния шампионат по издръжливост.