Натурализираният словенец Алеш Хлад (КТМ), който от 2007 година се състезава под български флаг в световния шампионат по супермото, зае четвърто място в днешния пети кръг от надпреварата в клас S2, който се проведе на пистата Грайнбах в Австрия.

В началото на сезона Хлад счупи глезен и въпреки че участва във всички последвали стартове, представянето му не беше на ниво. Това е първото му класиране в челната петица през 2008 година, което показва, че отново е върнал добрата си форма. В съботните квалификации Хлад даде трето време, а днес завърши четвърти и седми в отделните маншове. В крайното класиране е четвърти с 32 точки. Победител е италианецът Давиде Годзини (ТМ) с 45 т.

Александър Георгиев (КТМ) се представи най-добре от българските пилоти в европейския шампионат в клас S OPEN, който се провежда заедно със световния шампионат. Георгиев завърши на 11-о място с 20 точки, Росен Тончев (КТМ) остана 16-и с 11 точки, а Калин Кулев (КТМ) е 22-и с 3 точки. Златното отличие в този клас спечели хърватинът Виктор Болшец (Хонда).

Следващият кръг от европейския и световния шампионат по супермото е на 21 септември в Андора.