Българският национален отбор по хокей на лед победи домакините от Мексико с 5:2 (4:1, 0:0, 1:1) в последната си среща от световното първенство във Втора дивизия, група "А".

Така нашите приключиха на 4-то място с две победи и три поражения, предаде БТА. Испания очаквано завърши на 1-ва позиция с пет победи от пет мача и преминава в по-висока група за първенството догодина. Тимът на Турция пък инкасира само поражения и отпада в най-ниското ниво - Трета дивизия.

Още в 5:58 минута Брайън Аройо откри резултата за мексиканците, но минута и половина по-късно опитният Алексей Йотов изравни след подаване на Станислав Кънчев.

В 12:29 минута при числено превъзходство нашите стигнаха до втори гол, дело на Росен Асенов, който получи пас от Василий Василиев. Станислав Мухачов покачи на 3:1 в 15:03 минута след пас на Асенов, а Мартин Бояджиев заби четвъртата шайба благодарение на асистенцията на Росен Хаджитонев.

След нулева втора част мексиканците върнаха едно попадение в началото на третата, благодарение на голмайстора си Брайън Аройо. 36 секунди преди финалната сирена Явор Славчев на празна врата фиксира крайното 5:2. Ветеранът Константин Михайлов пази много добре и отрази 50 удара в тази среща.