Талантливият български пилот Владимир Арабаджиев от отбора на JD Motorsport завърши на 5-о място в днешния старт от четвърти кръг в Интернешънъл Формула Мастър. Надпреварата се състоя на пистата "Рикардо Тормо" във Валенсия, Испания.

Българинът стартира от 6-а позиция и в първите 5 обиколки успя да се придвижи до четвърто място. До края на състезанието обаче той отстъпи една позиция и пресече финалната линия в края на 19-ата обиколка с пето време. Арабаджиев изостана на 8,413 секунди от победителя Каспер Андерсен от Дания. Пилотът на Hitech Junior спря хронометрите на 28:34,333 минути.яр

След днешния старт българинът е на 4-о място във временното генерално класиране при пилотите във Формула Мастър. Арабаджиев има 8 точки в двата уикенда от началото на сезона.

Първите два старта бяха в По, Франция, а третият и четвъртият бяха вчера и днес на "Ракардо Тормо" във Валенсия, Испания. Отборът на българина - JD Motorsport - е на трета позиция при конструкторите с актив също от 8 точки.