Вече за втора поредна година българинът Александър Георгиев с "КТМ" спечели европейската купа по Супермото, този път в клас "S1".

Днес българският пилот спечели убедително предпоследния кръг от надпреварата на турската писта "Кьорфез".

Така един кръг преди краяна надпреварата, Георгиев си осигури трофея за 2008-ма година.

Втори в Турция остана унгарецът Оскар Варга "КТМ", а трети е друг българин - Ангел Караньотов "КТМ".

Големи са шансовете за български победител и в по-големия клас "S OPEN", където спорът за първото място вече се води между Калин Кулев "КТМ" и Росен Тончев "КТМ".

Двамата взеха по равен брой точки от турското състезание - 47, но златото беше за Тончев, който се класира по-добре във втория манш.

Калин Кулев продължава да води в генералното класиране с 276 точки, Тончев вече е втори с 236 точки, а трети е румънският пилот Петер Гаги "Хускварна" с 233 точки.

Финалът на европейската купа ще се проведе заедно със световния шампионат по Супермото на 19 октомври в гръцкия град Серес.