Мартин Чой от GLOBUL Racing Team стана шампион на България по мотоциклетизъм в клас SST 1000. Това стана факт след като спечели състезанието на пистата край Плевен, трети кръг от надпреварата. Така той завоюва титлата предсрочно, след като до края остава само още един кръг.

Втори в състезанието, с изоставане от 14 секунди, остана Калин Кулев (BMW), а трети завърши Красен Кънчев, също с BMW. Така Мартин затвърди пълното си превъзходство през състезателния уикенд. Той беше най-бърз в тренировките и в квалификацията, стартира пръв и не изпусна водачеството до финала, като във всяка обиколка увеличаваше аванса си средно с над секунда.

Тази победа ознаменува спечелването на 22-рата значима титла от Мартин Чой в кариерата му.

“Радвам се, че отново съм шампион, след като миналата година падания, контузии и операции ми попречиха да го направя, заяви Мартин Чой. – Програмата ми минимум за този сезон е две титли и съм близо до този резултат, а максимумът е да повторя хеттрика си от 2011-а. Благодаря на отбора и на спонсорите ни за възможността да се боря за нови победи”.

Освен за първенството на България, състезанието в Плевен беше валидно и за това на Източна Европа, където Мартин вече има 4 поредни победи. Два кръга преди края той води убедително в общото класиране и докосва титла №23.

Чой е и в битката за първото място в европейския шампионат „Алпе Адрия”, където в момента е 3-ти. В четвъртък Мартин ще лети за Познан (Пол), за участие в VII кръг от надпреварата. Уикендът е изключително важен за развоя на шампионата, тъй като ще има две състезания – в събота и в неделя.

Първата си титла Чой печели през 1999 г., когато е на едва 15 години и във втория си сезон при мъжете става шампион на България в клас „Суперспорт 600”. След това е многократен първенец на страната и на Източна Европа в различни класове, а триумфът в „Алпе Адрия” през 2011 г. е най-доброто постижение в досегашната му кариера.