Последният в "А" група Монтана записа второ престижно равенство в Белек. Отборът на Емил Велев повтори резултата 1:1. След като стигна до него срещу украинския Александрия, сега "сините" направиха същото реми с румънския Петролул (Плоещ).

В 33-ата минута съперникът получи червен картон, но Бенга бе заменен от друг футболист и така двата тима останаха с 11 човека на терена.

В 70-ата минута Лауренциу Маринеску бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Асен Георгиев срещу Микеле Паолучи.

Монтана се спаси от загуба благодарение на Борислав Балджийски, който с хубав прехвърлящ удар изравни в 81-ата минута.