Бразилия се разправи със Сърбия и победи само с 2:0 в мач от група "G" на Мондиала в Катар.

"Кариоките" бяха по-добрият отбор през целия мач, а двете попадения станаха дело на Ричарлисон, който се разписа в 62-ра и 73-а минута на двубоя.

Бразилия - Сърбия 2:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте как се разви двубоят

Още в първите минути на стадион "Лусаил" се видя, че на сърбите ще им бъде изключително трудно да се противопоставят на именития си съперник.

Бразилската звезда Неймар стреля директно от корнер в 14-а минута. Ударът му беше доста коварен, но Ваня Милинкович-Савич внимаваше и успя да боксира топката в нов ъглов удар.

Снимка 596493

Десет минути преди почивката многоходова бразилска атака остави Рафиня на стрелкова позиция, но шутът му бе твърде лек и не се оказа проблем за Ваня Милинкович-Савич.

Въпреки доста динамичното първо полувреме, голове не видяхме и развръзката в двубоя беше оставена за втората част.

Снимка 596495

В 55-а минута Винисиус центрира към Неймар в наказателното поле, но изстрелът на нападателя мина встрани от вратата.

Обръчът около сръбската врата се затягаше, а Алекс Сандро разтресе дясната греда на Савич в 60-а минута. Само две по-късно сърбите капитулираха. Неймар навлезе в наказателното поле на "плавите", а топката достигна до Винисиус, който стреля мигновено. Ваня Милинкович-Савич успя да спаси, но кълбото попадна в краката на Ричарлисон и той бе точен при добавката.

Снимка 596500

Десет минути след това Ричарлисон спря дъха на целия стадион с шеметен втори гол! Винисиус центрира в наказателното поле, където нападателят със страхотна странична ножица препарира Милинкович-Савич.

Снимка 596499

До края на мача сръбската врата се превърна в стрелбище. Фред и Родриго опитаха късмета си с изстрели отдалеч, а Каземиро нацели гредата за втори път в двубоя.

Бразилия - Сърбия 2:0