90+7′
Турнир: Световни първенства Стадион: Национален стадион "Лусаил", гр. Лусаил Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Мексико победи Саудитска Арабия в мач от група "С"

Мексико опита да стори и невъзможното, ала вратарят на Саудитска Арабия изхвърли "ацтеките" от турнира

Вижте подробности

90+4′

ГООЛ ЗА САУДИТСКА АРАБИЯ! Хатан Бахебри с премерен пас комбинира със Салем Ал Даусари, матирайки разредената отбрана на "ацтеките" и от близко разстояние намали преднината на мексиканците.

88′

Хатан Бахебри заменя Султан Ал Ганам.

Снимка 597440

87′

Гол за Мексико! Не! Уриел Антуна е бил в положение на засада, тъй като се е намирал зад отбраната на Саудитска Арабия.

86′

Кевин Алварес заменя Хорхе Санчес.

86′

Фунес Мори влиза на мястото на Едсон Алварес.

81′

Жълт картон за Абдула Маду.

78′

Поривите на Мексико са неудържими! Възпитаниците на Мартино непрекъснато обстрелват вратата на Ал Ованс, но той с неимоверните си усилия съумява да съхрани настоящия резултат.

Снимка 597441

77′

Карлос Родригес заменя Орбелин Пинеда.

76′

Раул Хименес заменя Хенри Мартин.

73′

Вратарят на Саудитска Арабия за пореден път изпъкна с ключово спасяване, тъй като парира тежък изстрел на Луис Чавес.

70′

Хенри Мартин! Нападателят опита директно от движение да удвои аванса на съотборниците си, но ударът му се размина на сантиметри от гредата.

Снимка 597439

66′

Пропуск на Лозано! Крилото на "ацтеките" осъществи характерния си пробив отляво, след което обезателно стреля, провокирайки качествена намеса на Ал Оваис.

65′

Претенции за дузпа от страна на футболистите на Мексико, които не останаха неудовлетворени от рефера Майкъл Оливър.

61′

Абдулрахман Ал Абуд се появява в игра на мястото на Салех Ал Шехри.

52′

ВТОРИ ГООЛ ЗА МЕКСИКО! Феноменално изпълнение от фаул на Луис Чавес! Полузащитникът изстреля истински снаряд към вратата на Ал Оваис, а стражът нямаше никакъв шанс да осуети попадението.

48′

ГООЛ ЗА МЕКСИКО! Нестандартните изпълнения на "ацтеките" дадоха положителен резултат. Сесар Монтес изпревари персоналния си пазач и с eлегантно докосване асистира на Хенри Мартин и нападателят от непосредствена близост нямаше как да не се разпише.

46′

Смяна и в състава на Мексико. Уриел Антуна заема мястото на Алексис Вега.

46′

Абдула Маду заменя Али Ал Хасан.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+6′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Играчите на Саудитска Арабия организираха великолепна атака, примесена с добро разиграване. Десният краен защитник Султан Ал Ганам засече центиране отляво, което отигра неточно с глава.

41′

Мексиканците оказват неистов натиск над опонента си. Кълбото опасно се претърколи покрай страничния стълб на Ал Оваис.

37′

Ерне Ривар е принуден да извърши смяна още в 37-та минута. Али Ал Болеахи изпитва болка и е заменен от Риад Шарахли.

Снимка 597438

35′

Интересна заучена комбинация разиграха футболистите на Херардо Мартино, която не се увенча с успех.

28′

Салех Ал Шехри си изкара жълт картон.

25′

"Ацтеките" можеха да поведат чрез изстрел на Орбелин Пинеда. Стражът на символичните домакини обаче показа спокойствие и улови без проблем. Непосредствено след това, отново той беше близо да се разпише, ала противников бранител го блокира.

Снимка 597442

16′

Първият жълт картон в мача е за Едсон Алварес.

13′

"Зелените соколи" постепенно започнаха да се чувстват по-комфортно на терена. Мохамед Кано отправи удар, който се оказа неточен.

3′

Страхотна възможност за Мексико още в първите минути на двубоя! Aлексис Вега получи извеждащо подаване и излезе на стрелкова позиция, но Ал Оваис реагира своевременно и запази вратата си суха.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!

Снимка 597428

21. Мохамед Ал Оваис (В) 13. Гилермо Очоа (В)
9. Раул Хименес

Саудитска Арабия и Мексико излизат един срещу друг в решаващ мач за класиране от група "C" на Световното първенство. Подреждането до голяма степен ще зависи и от другия мач между Полша и Аржентина, но едно е сигурно - няма как и двата отбора да продължат напред.

Тимът на Саудитска Арабия разтресе футболния свят със сензационния си успех над Аржентина в първия си мач с 2:1. След това обаче отборът не успя да повтори подвига си и загуби с 0:2 от Полша, въпреки че игра добре и дори пропусна дузпа. Момчетата на колоритния френски треньор Ерве Ренар ще трябва да вземат нещо от Мексико, ако искат да продължат напред, като при определени обстоятелства ще им стига и равен резултат. Саудитска Арабия определено надминава очакванията и всички в тима трябва да са доволни от представянето си дотук. Френският специалист Ренар ще има да решава някои проблеми в тима си, като ще отсъстват трайно контузените Ясиф Ал-Шахрани и Салман Ал Фараж, а халът Абдулелах Ал Малки пък е наказан.

Полша - Аржентина: 0:2 (Развой на срещата по минути)

Мексиканците определено са едно от разочарованията на турнира. Тимът направи два слаби мача с Полша и Аржентина, от които взе само 1 точка и дори не успя да се разпише дотук на Световното. Нищо освен победа в мача не устройва Мексико. Дори и тя обаче може да не бъде достатъчна за мексиканците, които със сигурност ще следят развитието на мача между Аржентина и "дружина полска". Напълно възможно е ключов критерий за класирането да се окаже головата разлика, която в момента е с 2 гола пасив за Мексико. Това означава, че момчетата на селекционера Херардо Мартино ще трябва да търсят убедителен успех.