Футболната звезда Дейвид Бекъм пропусна пореден мач на новия си отбор Лос Анджелис Галакси заради контузията в глезена, която го мъчи още от престоя му в Реал.

Английският полузащитник не игра при гостуването на тима на Ню Инглънд Революшън в мач от американската футболна Висша лига (MLS), загубен с 0:1 пред 35 000 зрители на стадиона във Фоксбъро, щат Масачузетс.

"Дейвид все още изпитва болки и решихме да не рискуваме, иначе той гори от нетърпение да се включи в игра", коментира след мача Франк Ялоп, наставник на ЛА Галакси.

Откакто дойде в отбора преди месец, Бекъм записа едва 18 минути на терена в официален мач - при загубата от Ди Си Юнайтед с 0:1 в четвъртък. Като цяло новият отбор на 32-годишния англичанин не върви добре в първенството, където има само 3 победи от 15 мача.