Пред очите на губернатора на Калифорния Арнолд Шварценегер звездата на английския футбол Дейвид Бекъм дебютира със загуба за новия си клуб Лос Анджелис Галакси.

Бекъм се включи в състава на тима от американската професионална футболна лига като резерва в 78-ата минута на приятелския мач с Челси, спечелен от гостите с 1:0 след гол на капитана им Джон Тери.

"Чувствам се прекрасно, това е един голям ден за мен и новият ми клуб. Жалко, че заради проблемите с глезена не бях готов да изиграя цял мач", заяви след двубоя Бекъм.

Мачът в Хоум Депоу Сентър в Карсън се игра пред 27 000 зрители и бе предаван директно от телевизия ESPN с 19 камери, като една от тях следеше специално Дейвид Бекъм, заради когото около терена се тълпяха повече от 100 акредитирани фоторепортери.

За 12 минути престой на терена Дейвид Бекъм избегна шпагат на съперник, изпълни един фаул и няколко ъглови удара, като непрекъснато бе аплодиран бурно от публиката, сред която бе не по-малко интересно.

На трибуните редом с холивудската звезда и губернатор на щата Арнолд Шварценегер седяха още актрисите Ева Лонгория и Дженифър Лав Хюит, а Виктория, съпругата на Дейвид Бекъм, изгледа мача в компанията на Кейти Холмс, жената на актьора Том Круз.