Старши треньорът на Милан Стефано Пиоли коментира поражението от Интер (0:1) в мача от 21-ия кръг на италианското първенство.

"Разбира се, искахме да играем по-добре в защита. Защитавахме се добре, но трябваше да се справим по-добре с топката. За съжаление отново не бяхме готови за статичните положения, но като цяло като отбор работихме добре.

Интер победи Милан с 1:0 в мач от Серия А

Лаутаро Мартинес и Интер задълбочиха кризата в Милан

"Нерадзурите" спечелиха дербито за втори път в рамките на 3 седмици

Не атакувахме достатъчно през първото полувреме, но се подобрихме след почивката. Сигурен съм, че ако показвахме обичайния си футбол, тогава щеше да има повече проблеми за тях. В някои отношения се ограничихме, но играхме по-сигурно. Може да помогне в бъдеще, но трябва да бъдем по-агресивни и да атакуваме повече. Това не означава, че зачеркваме цялата работа, свършена по-рано. Просто разбираме, че има ситуации, когато си струва да променим подхода", заяви Пиоли пред Dazn.

Милан удължи серията си без победи в Серия А до пет мача и е на шесто място с 38 точки в класирането. Интер е втори с 43 пункта, на 13 зад лидера Наполи.