Българските национали спечелиха осем медала на Балканиадата по карате за юноши старша възраст, девойки и младежи до 21 години, която се проведе в Дубровник (Хърватия).

В конкуренцията на 843 спортисти от 12 държави българите завоюваха един златен, три сребърни и четири бронзови отличия. В категория до 53 кг Ивана Каменова взе четвъртата си балканска титла. Роберто Петров стана вицешампион в категория над76 кг, със сребро е и Ирен Христова в категория до 47 кг. Второ място отборно при девойките кумите заеха Саня Петкова, Кристина Цветанова и Мая Александрова.

Бронзовите отличия спечелиха Денис Стоянов в категория до 55 кг, Тодор Настев (57 кг) и Кристина Цветанова (47 кг). Бронз завоюваха и младежите в отборното кумите - Радослав Вакарелов, Алан Априлов, Мартин Златев, Роберто Петров, Красен Николаев и Лорен Босилков.

На Балканския младежки шампионат по карате страната бе представена от 26 участника. България завърши на седмо място в комплексното класиране по медали. Последното състезание за 2018 година е Световната младежка лига във Венеция (Италия) между 14 и 16 декември, където България ще бъде представена от около 30 състезатели.