Кристиян Дойчев постигна поредната си победа в бойната организация SENSHI. В 18-ото издание на зрелищното шоу, сънародникът ни доминираше тотално над италианеца Ренато Пренга. Двубоят им се проведе по правилата на KWU Full Contact, в категория до 75 килограма, а триумфът му стана факт с единодушно съдийско решение.

Дойчев трябва да съжалява, че не спечели с технически нокаут във втория рунд, когато отвори кървава аркада на Пренга. В крайна сметка италианецът стисна зъби и доигра всички части, без да блести особено.

Кристиян Дойчев е на 27 години и е европейски шампион по карате киокушин през 2018 г., както и сребърен медалист от световното първенство по карате киокушин в категория мъже до 90 кг през 2019 г. В спортната си кариера той е тренирал и бокс, като има второ място на Европейско първенство. Кристиян Дойчев вече постигна четири победи във веригата SENSHI. Дойчев е един от първите шампиони на KWU SENSHI Европейско първенство през 2021 г., като постигна три победи - две с нокаут и успех във финала над Жан-Пол Жако от Франция.

Ренато Пренга е на 19 години и е шампион на Италия по муай тай. Пренга взе участие на галавечерта SENSHI 13, където отстъпи шампионския пояс на Джо Миахара от Япония.