Българската гордост Драгомир Петров спечели европейската титла на SENSHI в категория до 70 килограма на бойната организация, по правилата KWU Full Contact. В битка за ценното отличие, нашето момче се справи с единодушно съдийско решение над опитния японец Ю Хироно.

През първата част Драго държеше хубаво под напрежение Хироно с лявата ръка. Макар и действията му да бяха леко предпазливи, активността му беше в пъти по-голяма от тази на азиатеца.

Петров започна да влиза в необходимия ритъм през втория рунд. В главата на Ю Хироно влязоха няколко юмрука от различни страни. Атаките му в тялото на японеца също бяха достатъчно болезнени.

В третата част Драгомир нанесе нова доза чисти удари, спазвайки и необходимата безопасна дистанция. Финалът му беше подобаващ, демонстрация на хубава боксова атака, а наградата след финалния гонг беше многозначителна - европейската титла!

Ю Хироно е на 38 години от Япония направи своя дебют на елитната бойна гала вечер на SENSHI. Талантливият японец е носител на множество титли и отличия в бойната си кариера, част от които са шампион на 17th All Japan Karate шампионата, първи J-NETWORK super welterweight шампион, както и първи Bigbang super welterweight шампион.

За Драго Петров всичко е добре известно. Той е EMC европейски шампион по муай тай за 2019, победител в Wizard за 2019, четирикратен световен кикбокс шампион и балкански бронзов медалист по кикбокс за 2018 година. Петров вече има пет победи на ринга на международната гала.