На 29 септември се проведе 18-ото издание на Откритото първенство на Хърватия по карате. В него взеха участие повече от 1700 състезатели от 25 държави. Имаше представители в националния отбор на България при жените и мъжете, при младежите и девойките.

Кристина Свиленова (-50 кг), макар че загуби, изигра добър мач срещу представителката на Сърбия в същата категория, който послужи за добро обиграване и оценка на тактическата й дисциплина преди много по важния предстоящ кръг от световната Висша лига в Токио през октомври.

Снимка 381332

Източник: Личен архив

В дисциплината отборно Кумите тя, заедно с Ивет Горанова и Изабел Ризова, спечелиха бронзовия медал.

Павел Стоянов игра в категория -75 кг, като в първи кръг победи състезателя на Италия с 6:1, а на 1/4-финала последва загуба от този на Сърбия - с 1:2. Това е второ състезание за Стоянов през настоящия сезон. Той беше част от мъжкия отбор на Кумите, където заедно с Веселин Димитров, Стефан Петков, Велизар Колешански и Илиан Илиев спечелиха сребърния медал.

Снимка 381322

За младежите това се явяваше квалификационен турнир за предстоящото Европейско първенство през февруари в Дания.

Ирен Христова (-47 кг) изигра добра среща и отпадна трудно след съдийско решение. Ивета Стаменова (-54 кг) записа 7-мо място в категорията след няколко добри мача срещу Унгария, Италия и Словакия. Светислав Тодоров взе участие в тежката категория (+76 кг) при младежите, като след много оспорвана среща напусна надпреварата.

Тази седмица предстои нова квалификация за Европейското първенство в Белград, като тримата ще се състезават за България отново.

Българка с прогрес в световната ранглиста по карате, подготвя се за състезание в Япония