Манчестър Юнайтед победи Реал (Мадрид) в големия сблъсък от Internationals Cup в САЩ. Двата отбора завршиха при равенство 1:1 в редовното, а при дузпите "червените дяволи" стигнаха до успеха, макар че вкараха само две от петте си дузпи. Мадридчани обаче бяха точни само веднъж от бялата точка и по този начин формацията на Жозе Моуриньо стигна до триумфа.

И двамата треньори заложиха на експериментални състави, като пуснаха в игра повечето от наличните си футболисти.

Юнайтед поведе в края на първото полувреме, когато Антони Марсиал направи впечатляващ пробив по левия фланг, елиминира последователно трима футболисти на съперника и пусна към Лингард, който на метър от голлинията вкара за 1:0.

През второто полувреме Реал стигна до изравняване с попадение на Каземиро от дузпа, отсъдена за нарушение на Виктол Линдельоф. До края на мача Фелайни пропусна 100 % положение, след като не успя на метри от вратата да оцели очертанията.