Манчестър Сити победи без проблеми състава на Саутхемптън в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Етихад" приключи при убедителното 6:1 в полза на домакините. Точни в тяхна полза бяха Стърлинг (на два пъти), Давид Силва, Серхио Агуеро. Сане и Хоедт, пратил топката в собствената си врата в началото на мача.

Ливърпул не успя да спечели визитата си на Арсенал и това позволи на "гражданите" да поведат еднолично в класирането. Сити е с актив от 29 точки - две повече от мърсисайдци.

Пеп Гуардиола не можеше да разчита тази вечер на една от големите си звезди Кевин Де Бройне, който се контузи неприятно и ще пропусне няколко седмици.

Кевин де Бройне с нова контузия, пропуска дербито с Манчестър Юнайтед

Де Бройне с нова контузия, пропуска дербито с Манчестър Юнайтед

Белгиецът под въпрос и за сблъсъка с Челси

Гюндоган и Отаменди също не бяха на разположение на испанския специалист.

Сити има добра статистика срещу този опонент и е спечелил осем от последните си десет срещи срещу него, като за този брой мачове има също така реми и една единствена загуба.

"Светците" пък не познават вкуса на успеха при последните си девет визити на "Етихад" и са допуснали осем поражения в тях и са постигнали едно реми.

Головата сметка на победителите днес бе открита от състезател на съперника. Хоедт прати топката във вратата на собствения си тим след едва 6 минути игра. Още толкова по-късно Агуеро покачи на 2:0.

При разбъркване в наказателното поле на гостите Давид Силва бе най-съобразителен след 18 минути игра, а точно половин час след началото гостите върнаха един гол с попадение на Ингс от бялата точка.

В продължението на първата част, а след това и през второто полувреме Рахийм Стърлинг на два пъти бе точен за 5:1. Крайното 6:1 оформи Лирой Сане, с гол във втората минута на продължението на срещата.

Това бе деветата победа за "гражданите" във Висшата лига през настоящия сезон.