Гърция отчетоха равенството на Олимпиакос с Лудогорец в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига като добро. Известният сайт gazzett.gr, цитирано от "Мач Телеграф", написа, че разградчани могат да съжаляват, че не са се класирали за плейофите още след първата среща.

"Както и да е, да започнем с основните неща: резултатът, равенството 1:1 с Лудогорец, беше добро за Олимпиакос, въз основа на показаното от двата отбора и броя на ясните възможности, които те имаха. Българите си скубеха косата в края на мача, в съблекалнята, просто защото знаеха, че можеха да се класират още след първия мач. Кулминацията пропуските бе този в 91-ата минута на Десподов. Има оправдание за Олимпиакос, ние го знаем, но то не може да покрие всичко: да, твърде много играчи са имали и все още имат здравословни проблеми и контузии, в резултат на което те не са добре или дори не играят. Видяхме Ел Араби и Мвила, които се включиха през второто полувреме, как играха под своето ниво.

Лудогорец ще продава билети за мача с Олимпиакос и във Варна

В събота (7 август) десеткратният шампион отваря каса в Delta Planet Mall

Липсваше много Бухалакис, а и Фортунис. Реално всичко в атака трябваше да върши 37-годишния Валбуена. Олимпиакос не играе добре до момента. Взе два успеха с по 1:0 над отбор от по-ниска класа кат Нефтчи, а сега мъчно 1:1 с Лудогорец. Нещо трябва да се промени...", написа гръцкият журналист Костас Николакопулос.