Лудогорец загуби от Копенхаген с 1:2 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. 14 257 зрители бяха по трибуните на Националния стадион "Васил Левски", за да подкрепят българския шампион, но вместо да видят пореден драматичен евромач, изненадващо те станаха свидетели на снишаването на "орела".

"Обезвредихме ги! - съобщи датското електронно издание БТ. - В София забъркахме бетон, който скова дори и феновете на българите. Те се качиха на зле паркираните си автомобили и се прибраха у дома разочаровани."

"Отличници! - написа сайтът "Екстра Бладет". - С единия крак сме в следващия кръг на турнира."

Бразилското трио на българския шампион - Джонатан Кафу, Марселиньо и Вандерсон - не бе на ниво. А датската защита видимо беше добре подготвена за техничарите. Бразилците не успяха да блеснат с индивидуалните си качества, а това повлия и на представянето на Лудогорец. Студен душ обля разградския тим във втората минута, когато Абел Анисе си вкара нелеп автогол. Попадението така шокира отбора от Разград, че половин час футболистите на Георги Дерменджиев не приличаха на себе си. А когато в началото на второто полувреме се очакваше луд щурм за обрат, Юсеф Туту вкара втори гол за Копенхаген.

Солбакен: Лудогорец нямаше много чисти положения

"Реваншът също ще бъде труден"

За Лудогорец мисията заприлича на невъзможна, но благодарение на почетното попадение на резервата Клаудиу Кешерю в края надеждата остана жива. Румънецът разпечата вратата на Робин Олсен, която 666 минути не беше поразявана. Датчаните са солидни в защита и неслучайно бяха с най-добрата отбрана в груповата фаза на Шампионската лига. Въпреки че останаха трети в квартета, Копенхаген пусна само 2 гола в шестте си срещи, в които се изправи срещу Лестър, Порто и Брюж.

А автоголът на Анисе във 2-рата минута? Оказа се четвърти в полза на датския тим през настоящата им кампания в Европа.

В София играчите на Стaле Солбакен показаха и завидна успеваемост в атака. Те вкараха 2 попадения с 2 точни удара. Сега Лудогорец се нуждае от успех в Дания с два гола разлика, за да може да се класира на 1/8-финал в Лига Европа.

"Отиваме в Дания да ги бием!", закани се Марселиньо.

Стражът Владислав Стоянов също е оптимист:"Не сме паднали с 0:10, нали? Все още нищо не е изгубено. Ще имаме шансове в Копенхаген, от които трябва да се възползваме."

И наистина е така. Докато има мач, има и шанс. Това важи и за "Лудогорец". В отбора продължават да мечтаят, а те са показвали на всички, че орелът може да лети високо. Нужен е само попътен вятър.