Помощник треньорът на Лудогорец Петър Колев даде мнението си за победата с 3:2 над ЦСКА. Наставникът на "орлите" Димитър Димитров бе изгонен през второто полувреме заради бурна реакция срещу съдията Станислав Тодоров.

"Стана тип английски мач. Искам да благодаря на играчите, че намериха сили да обърнат два пъти развоя на мача и да го спечелят. Излязоха мотивирани, а някои и малко пренавити.

Преднината от шест точки ще ни даде голямо спокойствие до края на първенството. Получихме гол след единствената грешка, която допуснахме през второто полувреме. Това трудно се преодолява психически. Радвам се, че момчетата се справиха.

През седмицата имахме тактическа тренировка и имахме вариант да играем с двама нападатели. Много добро включване на Шверчок. Лудогорец разполага с много добри футболисти и сред резервите. Радвам се, че това бе полувремето на Шверчок.

Винаги е неприятно, когато старши треньорът го няма на пейката. В кръга на шегата, ние сме свикнали с това. Първоначалните данни са за доста тежка контузия на Анисе. Тук е моментът всички да му поднесат тази победа. Той най-вероятно ще липсва доста месеци.

Този мач и победата ни дава добър психологичеси аванс. Нищо обаче не е решено. Ще се опитаме да акцентираме, че победата е много добра, но предстоят още трудни мачове", заяви Петър Колев.

Лудогорец победи ЦСКА с 3:2 и дръпна с шест точки на върха в Първа лига