Лудогорец загуби от Парма с 0:3, в една от най-престижните контроли от предсезонната си подготовка. В проверката, играна в Австрия, възпитаниците на Ивайло Петев играха на ниво и на моменти надиграваха „дуковете".

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута, вратарят на разградския тим Урош Голубович се намеси решително и бoксира удар на играч на Парма.

В самия край на първата част, Едуардо изведе Кристиан Дзакардо, който със силен удар прехвърли сръбския страж на Лудогорец.

На почивката се състоя кратка церемония, в която вицепрезидентът на Парма Диего Пенокио и босът на Лудогорец Кирил Домусчиев си размениха фланелки на двата отбора.

През втората част, „дуковете" натискаха разградчани. В 62-ата минута Борини остана сам срещу Голубович и безпроблемно вкара за 2:0.

14 минути по-късно, Джовинко направи реултата класически, след красиво изпълнение. В края на мача, Димо Атанасов имаше възможност да върне едно попадение, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Паварини.