Любопитни факти от домакинствата на Славия на Лудогорец, предоставени от "Тема Спорт":

Равносметката от 12-те срещи е: 2 победи за домакините, 3 равенства и 7 победи за "орлите".

Светослав Вуцов разкри как е станал фен на ЦСКА

Вратарят спаси дузпа на Греъм Кери през уикенда

Чужденец не се е разписвал за белите. Седемте гола за Славия са отбелязали: П. Димитров - 2, Вл. Златинов, Д. Велковски, Ф. Кръстев, Хр. Попадийн и Рад. Кирилов.

В полза на Славия не са отсъждани дузпи.

За Лудогорец са отсъдени 3 дузпи, които са реализирани от: Хр. Златински, К. Моци и Кл. Кешеру.

Най-често получените резултати са: 3:0 - 2 пъти (2 за разградчани), 2:0 - 2 пъти (2 за Лудогорец) и 0:0 - 2 пъти.

Славия - Лудогорец 1:0 (Развой на срещата по минути)

Тони Тасев бе големият герой

За "орлите" най-резултатни са били: 5 - Ж. Кишада и Кл. Кешерю, 2 - М. Александров и В. Мисиджан.

Автор на най-бързия гол е Ж. Кишада от Лудогорец - в 7-ата минута при победата на орлите с 5:0 на 16 май 2016 година.

В последната минута са отбелязани 2 гола - от В. Мисиджан (Лудогорец) и Д. Велковски (Славия).

За Лудогорец са се разписвали 12 чужденци: Ал. Барт, С. Ернандес, Ж. Кишада, Ф. Ешпиньо, В. Мисиджан, К. Моци, Кл. Кешеру, Вандерсон, Дж. Кафу, М. Чибота, Д. Битон и Ал. Сантана.

През септември двата тима са играли за първенство на стадион "Славия" само веднъж през 2017 година, когато гостите бият с 4:0 в 8 кръг.