Лудогорец завърши наравно 1:1 със силния румънски Васлуй във втората си контрола днес. Преди това тимът от Разград победи Спортул с 4:3.

За мача с отбора на Живко Миланов, треньорът Ивайло Петев използва напълно различен състав. Двубоят обаче ще се запомни с многото нервни изблици и трите червени картон,получени от играчите на двата тима.

Васлуй определено бе по-добрият отбор преди почивката. Адаилтон имаше шанс да се разпише на три пъти в началото, в средата и в края на първото полувреме. Темваниера също изпусна чисто положение за румънците. И в четирите случая страхотни намеси имаше вратарят на Лудогорец Урош Голубович, който предотврати сигурни голове.

В 33-ата мин. Йордан Минев получи директен червен картон за грубо влизане. На негово място обаче се появи Антонов. 6 минути по-късно Лудогорец поведе след красив прехвърлящ удар на Димо Бакалов от около 25 метра.

Нервите продължиха и след почивката. Първо Бело от Васлуй бе изгонен за бутане срещу Станислав Жеков. След това пък Тодор Колев също пое към съблекалните, което наложи българският тим да доиграе срещата.

Васлуй се добра до ремито 10 мин. преди края. Негу стреля, Голубович и Ярабица не успяха да избият, а играчът с култовото име Змею бутна топката във вратата.