Лудогорец записа втора поредна загуба на турнира „Марбея къп". След като преди няколко дни паднаха с разгромното 2:6 от Атлетико Паранензе, сега шампионите записаха ново поражение, този път от румънския Оцелул с 0:1. Така за българите остана да играят за разпределяне на 7-8 място срещу Лех Познан.

Иначе двубоят с румънците далеч не бе от най-добрите и за двата отбора. В големи периоди от двубоя срещата вървеше на бавни обороти и особени положения пред вратите липсваха.

Все пак, първото по-опасно положение бе за Лудогорец. Димо Бакалов бе изведен сам странично срещу стража на Оцелул, но би покрай вратата. Станислав Генчев също бе близо до гол в 21-ата минута, но далечният му удар мина малко над горната греда.

Най-хубавата си атака в целия мач разградчани създадоха в 32-ата мин. След няколко паса на висока скорост Димо Атанасов бе изведен в удобна позиция, но ударът на дошия от Сливен нападател пак бе неточен.

Малко преди почивката Данчо Минев спъна противников нападател в пеналта и реферът свири дузпа. Оказа се обаче, че решението на арбитърът е малко пресилено, тъй като бранителят първо игра с топката. Това обаче не попречи на Йорга да се разпише от бялата точка. Заради нарушението си пък Минев получи червен картон и се прибра под душата.

След почивката темпото в играта и на двата отбора спадна, което бе и донякъде нормално, с оглед на направените смени.

Всеки път когато играчите на Оцелул обаче вдигнеха темпото, се създаваше напрежение пред вратаря Чворович. Румънците направиха един-два по-сериозни пропуска, преди шанс да се откри и пред Лудогорец. Теро Мантула успя да вкара гол в края, който обаче бе отменен заради спорна засада.

Така разградчани ще трябва да мерят сили с полския Лех Познан, като загубилият ще остане на последното 8-ото място в турнира „Марбея къп".

Оцелул - Лудогорец 1:0

1:0 Йорга (43'-д)

Съставът на Лудогорец: Чворович - Минев (Витиня - 46'), Гулдан (Барт - 74'), Моци (Мантула - 70'), Кайсара - Дяков (Костадинов - 76'), Генчев (Бургзорг - 57'), Бакалов (Александров - 55'), Ернандес (Безяк - 46'), Стоянов (Милисавлиевич - 46')- Марселиньо.