Отборът на Лудогорец постигна повече от разгромна победа над третодивизионния австрийски тим Сваровски (Тирол). Шампионите на България прегазиха с 10:0 своя съперник във втората си контрола в Австрия.

Лудогорец демонстрира страхотен футбол и можеше да победи и с повече скромния Сваровски, а общо осем футболисти на "зелените" успяха да се разпишат във вратата на противника.

Иван Стоянов, Марселиньо (2), Емил Гъргоров (2), Гулдан, Георги Костадинов, Теро Мантула, Диян Димитров и Гела намериха целта общо десет пъти.

Треньорът Ивайло Петев използва две единайсеторки, като преди почивката пусна титулярите, които показаха повече от прекасен футбол и поведоха с 6:0 след по две попадения на Гъргоров и Марселиньо и голове на Стоянов и Гулдан.

След почивката на терена се появиха нови футболисти, но това не им попречи да вкарат още четири попадения. Последният гол отбеляза новото попълнение Франк Гела.

ЛУДОГОРЕЦ - СВАРОВСКИ (ТИРОЛ) 10:0

1:0 Иван Стоянов ('1)
2:0 Марселиньо ('8)
3:0 Емил Гъргоров ('23)
4:0 Марселиньо ('34)
5:0 Гулдан ('37)
6:0 Емил Гъргоров ('42)
7:0 Георги Костадинов ('65)