Лудогорец спечели поредната си контрола по време на подготвителния лагер в Испания. Разградчани спечелиха с 1:0 срещу чешкия гранд Спарта (Прага). Така след двата си успеха над полски Гурник и Корона, сега „орлите" взеха скалпа и на чешки тим.

Спарта започна по-добре в първите минути и можеше да открие още в 3-ата минута след груба грешка на разградската защита, но шампионите се измъкнаха.

В 27-ата мин чехите направиха образцова контра, като Беднар изведе Яулишна отлична позиция, но последния пропусна целта. Секунди след това същият Беднар на свой ред пробва удар, но Чворович спаси.

Яулиш изпусна и още едно попадение в 37-ата мин. Най-опасното положение за българите през първата част пък дойде в самия й край, когато Златински стреля от фаул, но вратарят Марек Чех спаси.

Стражът обаче бе заменен на почивката и Златински успя да се поправи още в 48-ата мин. Халфът отново стреля от пряк свободен, като този път новият страж на Спарта не успя да стигне топката и тя влетя във вратата.

Лошата новина за треньора Стойчо Стоев дойде след час игра, когато бранителят Георги Терзиев напусна заради контузия, чиято сериозност ще се установява впоследствие.

В последните 10 мину. Двата тима си размениха по-още едно положение, първо Марчен пробва опасен удар, спасен от Чворович, а малко след това Дани Абало засече центриране на Луму, но от 7-8 метра не успя да преодолее вратаря.
Следващата проверка на Лудогорец е срещу руския Локомотив Москва.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТА ПРАГА 1:0

1:0 Златински (48')