Отборът на Лудогорец претърпя първо поражение за 2015-а година. В контролна среща, играна в Испания, българският шампион отстъпи с минималното 0:1 пред втородивизионния немски Унион Берлин. Единственото попадение в срещата падна преди почивката и бе дело на Паренсен.

Колер проби по дясното крило и центрира към Паренсен, който със задна ножица не остави шансове на Аргилашки. До края на първата част Кишада и Моци имаха добри възможности да изравнят, но така и не успяха да преодолеят немския страж Хаас.

Както се очакваше, старши-треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев заложи на две различни единадесеторки и след почивката на практика се появи нов отбор на „орлите". В 61-ата минута бразилецът Витиня спря откъсващ се сам срещу Чворович футболист и заслужено главният съдия му показа директен червен картон. Заради приятелския характер на мача обаче на мястото на Витиня се появи друг футболист, в случая Преслав Петров.

В минутите до края разградчани се опитаха да стигнат поне до равенство, но германците се бранеха добре и удържаха успеха.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИОН БЕРЛИН 0:1

0:1 Паренсен (14')

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Минев, Моци, Барт, А. Василев, Дяков, Анисе, Вандерсон, Ернандес, Абало, Кишада

ЛУДОГОРЕЦ (II полувреме): Чворович, Терзиев, Александров, Кайсара, Витиня, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Мисиджан, Мишо Александров, Безяк.

УНИОН (БЕРЛИН): Хаас, Киринг, Пунчек, Колер, Кобилански, Полтер, Скжибски, Зейнулаху, Тримел, Паренсен, Лейстнер

КОМЕНТАР НА МАЧА:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1' Вратарят Аргилашки не се ориентира добре при едно дълго подаване и излезе неразчетено, но Александър Барт бе на точното място и поправи грешката на вратаря.

5' Разбъркване пред вратата на Унион, при което топката достига до Абел Анисе. Халфът пробва удар, но стреля слабо и не затрудни вратаря на съперника.

10' Добра германска атака завърши с центриране, което бе изчистено от Александър Василев.

14' Унион Берлин открива резултата. Изключителен гол за германците! Колер проби по дясното крило и центрира към Паренсен, който със задна ножица не остави шансове на Аргилашки.

19' Удар на Дани Абало, топката излиза в аут.

20' Късмет за Унион. Жуниор Кишада засече центриране в наказателното поле и отправи точен удар, но бранител на германците изчисти от голлинията.

24' Добър пробив на Дани Абало, който завърши с удар на крилото. Топката обаче попадна право в обсега нас вратаря на германците Хаас.

25' Жълт картон за Козмин Моци, който извърши груб фаул.

36' Фаул за Лудогорец в близост до полето на Унион. Ернандес застана зад топката, но след удара му последва рикошет в стената и топката се върна към Моци. Бранителят отправи силен удар от зъздуха, но топката профуча покрай вратата.

38' И Вандерсон опита късмета си и шутира към вратата, но Хаас е на мястото си и улови.

43' Прекрасна комбинация между Вандерсон и Кишада. Последният се озова сам срещу вратаря, но не успя да изравни.

45' Край на първото полувреме.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

46' Както се очакваше, Дерменджиев подменя изцяло състава си.

55' Мисиджан намери добре Безяк, чийто удар с глава обаче не затруднява вратаря на съперника.

59' Страхотен удар на Хросто Златински, за жалост обаче топката не намери очертанията на вратата.

61' Витиня спря откъсващ се играч на Унион и заслужено получи директен червен картон. Все пак бе позволено на мястото на Витиня да влезе друг играч, в случая Преслав Петров, защото двубоят е приятелски.

79' Опасност пред вратата на Чворович. Играч на Унион отправи страхотен удар, сръбският страж изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката стигна до Бранди, който направи странична ножица, но топката срещна десния страничен стълб.

90' Край на мача! Лудогорец загуби с 0:1 от Унион Берлин.