Витоша издържа едно полувреме при гостуването си на Лудогорец, но не успя да повтори подвига, който извърши срещу Левски преди седмица в София. Разградчани очаквано взеха двубоя с "тигрите", които след 17 кръга в елита на българския футбол все още са без победа. "Орлите" триумфираха с 3:0, а Димитър Димитров заложи на футболисти, които се появяват предимно като резерви. В групата за мача днес не попаднаха лидерите Марселиньо и Анисе.

Интригата в мача приключи за малко над десети минути през второто полувреме, когато разградчани отбеляза три попадения, първото дошло от засада. За капак гостите доиграха срещата с човек по-малко заради изгонване на Даниел Кутев, който изкара на терена едва четвърт час, след като се появи през второто полувреме.

Лудогорец - Витоша 3:0, домакините убиха интригата

Двата отбора закриват 17-ия кръг на Първа лига

Гостите от Бистрица бяха затворили добре пространствата за лидерите в Първа лига, което не доведе до сериозна голова опасност пред вратата на Мишо Иванов през първите 45 минути. Изключение бяха удари на Мисиджан и Кишада, които обаче не могат да бъдат характеризирани като 100 % опасности.

Гол на Кешеру пък бе отменен правилно поради засада малко преди края на първата част, макар че румънецът оспори гневно решението на реферите, за което получи жълт картон.

Снимка 325951

Второто полувреме мина изцяло под диктовката на разградчани, които видимо вдигнаха оборотите и пренесоха събитията пред и в наказателното поле на съперника.

Това бе ясно, че ще доведе до гол, който падна в 52-ата минута!

Многоходова атака и две поредни спасявания на Мишо Иванов завършиха с голов удар на Кешеру пред голлинията - 1:0! Повторенията обаче показаха, че при атаката Мисиджан, който асистира за опасността, бе в положение на засада.

Последваха претенции от щаба на Лудогорец за дузпа, каквато несъмнено имаше срещу Лукас Саша, но тя не бе отсъдена, въпреки че ситуацията се разви пред погледа на рефера зад вратата.

В 60-ата минута Даниел Кутев получи втори жълт картон и справедливо пое към душовете и някъде тук стана ясно, че изходът е предрешен.

Снимка 325950

До края на мача разградчани нанесоха още два удара по своя съперник с попадения на Мисиджан и Кампаняро, който вкара красиво попадение извън наказателното поле, оформяйки крайното 3:0.

С успеха Лудогорец продължава да е на 4 точки пред втория в класирането ЦСКА.