Българският шампион Лудогорец запълни по отличен начин паузата във футболния шампионат, като изигра престижна контрола с румънския гранд Стяуа. Двубоят се игра в Разград и в крайна сметка завърши без победител - 1:1.

Футболистите на Стяуа откриха резултата след час игра. Бразилецът Роча получи отличен пас на ръба на засадата, напредна няколко метра и прокара топката покрай Чворович - 0:1.

5 минути преди последния съдийски сигнал Лудогорец изравни. След центриране от корнер топката достигна до Кишада, който от 3-4 метра не сгреши - 1:1.

Напълно очаквано старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев не заложи на цял мач на всичките си титуляри, като Миро Иванов и бразилецът Марселиньо, които са сред основните играчи на „орлите", се появиха на терена в течение на второто полувреме.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 1:1

0:1 Роча (60')

1:1 Кишада (85')

Съставът на Лудогорец: Чворович, Шоко, Барт (46' Марем), Моци, Кайсара, Генчев, Бургзорг, Александров, Гела (58' Иванов), Бакалов (51' Марселиньо), Безяк (73' Кишада).