Отборът на Лудогорец допусна първо поражение в летните си контроли. На австрийска земя шампионите паднаха тежко с 1:3 от Динамо (Москва).

Селекцията на Георги Дерменджиев стартира по-добре проверката и откри в 25-ата минута чрез Жоао Пауло. Разградчани обаче допуснаха пълен обрат и три попадения влетяха в мрежата на безпомощния Ренан. Техни автори бяха Вандерсон, Бечирай и Зотов. Руският гранд можеше да се поздрави и с още по-изразителна победа, ако с няколко пропуска не беше блеснал Алексей Йонов.

Снимка 301903

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Нужно е да отбележим, че днес Георги Дерменджиев даде шанс за изява на резервни футболисти и такива от академията на клуба.

Началото на срещата започна с добра възможност за руския тим. Динамовци също си имаха играч с името Вандерсон и именно той можеше да накаже Ренан в 4-ата минута. Бразилският страж обаче се протегна максимално и изби.

Саша: Проучили сме добре Жалгирис

Лукас Саша: За мен не е проблем да бъда защитник

"Искаме да печелим всеки един мач"

Натискът на московчани продължи и малко след това индивидуален пробив на Алексей Йонов завърши със слаб изстрел в тялото на "зелен" бранител.

Лудогорец също демонстрира, че умее да атакува опасно. След пробив на Жоао Пауло топката бе поставена на тепсия за Клаудиу Кешеру, който обаче се подхлъзна и не съумя да накаже Антон Шунин. Това все пак се случи малко по-късно...

Снимка 301901

В 25-ата минута Вура Мисиджан изведе майсторски зад отбраната Жоао Пауло, който елегантно се справи с вратаря на Динамо и реализира в опразнената врата за 1:0.

Клаудиу Кешеру пък продължаваше с пропуските си. В 31-ата минута румънецът можеше да удвои преднината на "орлите", но про ситуация за чудесно негово воле, той избра силата, а не точността.

Малко преди почивката Динамо успя да изравни. Панченко игра с глава, но след щастлив рикушет топката стигна до Вандерсон, който от няколко метра просто нямаше как да сгреши.

Снимка 301900

Втората част не се разви никак добре за българския шампион, който допусна пълния обрат още в 46-ата минута. Лудогорци допуснаха груба грешка при изнасянето на топката, която позволи на Йонов да намери Фатуш Бечирай. И макар от втория си опит, черногорецът направи резултата 1:2.

Малко по-късно задачата на "зелените" стана почти невъзможна, след като Зотов се оказа на точното място в наказателното поле и покачи до респектиращото 1:3.

Дерменджиев: Силите с Жалгирис са ни почти изравнени

Загубата не притеснява Георги Дерменджиев

"Това трябва да ни бъде за урок"

До края на срещата само чудо спаси Лудогорец от още по-голяма загуба. Най-активен за Динамо продължи да бъде Алексей Йонов, но на два пъти той така и не съумя да накаже разградчани.

Снимка 301902

Интересното от страна на Лудогорец пък бе един отменен гол на Клаудиу Кешеру в 81-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3

1:0 Жоао Паоло (25"), 1:1 Вандерсон (41"), 1:2 Бечирай (48"), 1:3 Зотов (54")

ЛУДОГОРЕЦ:Ренан, Пластун, Керчев, Василев, Кампаняро, Китов, Мисиджан, Лукас Саша, Кишада, Кешерю, ЖоаоПаоло

ДИНАМО (МОСКВА): Шунин, Козлов, Шунич, Белоруков, Терехов, Катрич, Зотов, Соу, Панченко, Ионов, Вандерсон