България няма да спечели медал в Олимпийския турнир по тенис, или поне що се касае до двубоите на сингъл. Това стана факт, след като в понеделник вечер и двамата ни представители напуснаха турнира.

Първа от надпреварата отпадна Цветана Пиронкова, която загуби с 5:7, 1:6 от италианката Флавия Пенета. По този начин Цвети изравни постижението си на Олимпийски игри - втори кръг, където отпадна и преди 4 години в Пекин.

Няколко минути по-късно от турнира отпадна и Григор Димитров. В двубой, който Българската национална телевизия предаде пряко от Корт №18 на „Ол ингланд клъб", Гришо отстъпи с 3:6, 3:6 пред „кошмара" си Жил Симон. Това бе общо 4-ти двубой между двамата, като французинът записа четвърта победа.

Иначе крайният изход на срещата бе решена в края на първия и началото на втория сет, когато Симон записа впечатляваща серия от 7 поредни гейма (французинът изоставаше с 2:3 в първия сет, след това спечели сета с 6:3 и поведе с 3:0 във втория). До края на двубоя Гришо опита да натисне подаването на съперника и да върне пробива, но неуспешно.

Въпреки двете поражения на сингъл, Олимпийските игри за Пиронкова и Димитров може и да продължат. Двамата са подали заявка за участие в надпреварата на смесени двойки, а дали тя е одобрена ще стане ясно във вторник.