Петкратният световен шампион Бразилия отново не успя да прибави в колекцията си единственото липсващо значимо международно отличие - златния медал от Олимпийски игри. Досега Селесао има две втори места, които от днес вече са три.

На финала на олимпийския турнир в Лондон бразилците бяха изненадващо победени с 2:1 от Мексико.

Въпреки наличието на звезди като Пато, Неймар, Дамиао и Хълк, "златистите" бяха излъгани от много добре сработения тим на Мексико.

"Сомбрерата" откриха още в 1-ата минута. Рафаел сбърка, притиснат от мексикански играч, топката стигна до Пералта и той не сбърка - 1:0.

Бразилия натисна, а още преди почивката в игра се появи голаджията на Порто Хълк. Централноамериканците обаче се бранеха отлично, а тази картина се запази и след почивката.

В същото време, втори гол на Мексико бе отменен в 69-ата мин. поради засада. Малко преди това пък Марко Фабиан нацели гредата след много красив удар със задна ножица.

Мексиканците все пак удвоиха преднината си четвърт час преди края. Тогава отново Пералта засече с глава центриране от фаул и не остави шанс на вратаря Габриел.

Бразилия натисна и Хълк съумя да изравни в последната минута след красив пас с гърди на Дамиао.

В даденото продължение Оскар можеше дори да изравни, но не успя да уцели вратата от чисто положение след отлично центриране на Хълк.

Бразилия - Мексико 1:2

0:1 Пералта (1')

0:2 Пералта (74')

1:2 Хълк (90')

Бразилия: Габриел, Рафаел, Алекс Сандро, Жуан, Марсело,  Ромуло, Оскар, Сандро, Силва, Дамиао, Неймар

Мексико: Корона, Хименес, Салсидо, Миер, Чавес, Енрикес, Акино, Ерера, Рейес, Фабиан Мора, Пералта