Българският национален отбор по волейбол поднесе приятна изненада, след като разби с 3:1 гейма един от фаворитите за спечелването на златен медал - Полша. В отделните части нашите се наложиха с 25:22, 29:27, 13:25, 25:23.

„Трикольорите" изиграха страхотен двубой и показаха, че всеки, който ни подцени, може да бъде наказан тежко.

Благодарение на успеха момчетата на Найден Найденов се утвърдиха на първо място във временното класиране в Група „А", след като вече имат 2 победи от 2 мача. В следващия трети кръг „трикольорите" се изправят срещу състава на Австралия, който поне на хартия е тотален аутсайдер.

Иначе за крайния изход на двубоя подсказа още първия гейм. В началото поляците дръпнаха с няколко точки и първата техническа пауза дойде при 8:5. След това обаче показаха перфектна защита и успяха не само да изравнят, но дори и да поведат в резултата. На шега или Цецо Соколов и компания поддържаха комфортен аванс от 3-4 точки и в крайна сметка взеха гейма с 25:22.

Силната игра на българския тим продължи и през втората част, която бе изключително равностойна и се движеше точка за точка. Във всеки един момент обаче напред в резултата бе нашият тим. В края българските момчета пропускаха цели 5 гейм-бола, но при шестия се възползваха и след 29:27 поведоха с 2:0 гейма! Поставихме поляците в пълен шок!

Както обикновено се случва, при преднина 2:0 най-труден се оказа третия гейм. Очаквано Курек и компания заиграха на върха на риска и това даде резултат - 25:13 за Полша. Трябва да отбележим също така, че на няколко моменти и късметът бе на страната на „Дружина Полска".

В четвъртия гейм, който се оказа и последен, „всичко си дойде на мястото" за нашия отбор. Поведохме от самото начало, като на моменти преднината ни достигаше 5 точки (16:11). Поляците успяха да намалят аванса, като в един момент дори изравниха резултата (17:17), но до края нашите издържаха и при 24:22 получиха първия си мачбол. Отлична атака на Курек направи резултата 24:23, но в ответната атака Братоев вдигна през центъра за Йосифов, който матира поляците - 25:23 и втора победа.