Футболната прокоба над Англия в дузпите тегне дори щом играе Великобритания. Острова плаче след 4:5 с Република Корея в полуфинала от олимпиадата в Кардиф.
На световни и европейски първенства Англия има само един триумф на дузпи в историята при вече 7 отпадания, включително срещу Италия на Евро 2012, припомня "Труд".

А именно селекционерът Стюърт Пиърс стартира "черната" серия като ляв бек на "трите лъва" с решаващ пропуск в полуфинала срещу Германия на Мондиал 1990. Психо всъщност има славата на култов дузпаджия, след като вкара решаващо срещу Испания в четвъртфинала с Испания на Евро '96 - единственият английски триумф в рулетката от 11-те метра. Но сега Пиърс пак се прочу с отпадане...

В настощия състав имаше 13 англичани и петима уелсци. При петата дузпа Ли Беом Юн, вратар на корейския Пусан, спаси удара на Даниел Стъридж. А Ки Сун Юн от Селтик заби решаващо.

Джи Дон Вон, деветка от английския Съндърланд, откри за азиатците в 29-ата минута, Арън Рамзи изравни от дузпа в 35-ата. Пак той изпусна от 11-те метра в 41-вата. И британците останаха без медал от олимпиада от 52 години насам, а вестник "Мейл" обобщи - "Пиърс - нова агония с дузпи".