По възможно най-жестокия начин женския олимпийски футболен отбор на Франция загуби третото място от Канада с 0:1.

В допълнителното време в 92-ата минута Диана Матисон донесе третото място на канадките.

Французойките сами са си виновни за загубата на бронзовия медал. В 62-ата минута Тине удари страничния стълб, а минута по-късно в 63-ата Томис нацели напречната греда. В 70-ата минута топката която влизаше в мрежата се удари в крака на бранителката от Канада Франко и така Франция не успя да открие резултата.

В отбора се чувства липсата на голмайсторка като  Маринет Пишон която можеше да отбележи гол от многобройните удари към вратата на Канада.

Този мач за пореден път доказа, че най-важното нещо във футбола е гола. Ударите бяха 25:2 в полза на Франция, но резултатът в крайна сметка е 1:0 за канадските момичета, а с това и третото място и бронзови медали за Канада на летните олимпийски игри в Лондон.