Испания загуби първия си мач на Олимпийските игри в Лондон с 0:1 от Япония. „Фуриите" бяха тотално надиграни от азиатския си съперник и само шансът и неумението на „самураите" да бележат спаси иберийците от разгром.

Отсу откри за японците в 34-ата минута след като засече от корнер. Испанците пък останаха с десет души малко преди края на първото полувреме, когато Иниго Мартинес задържа откъсваш се противников нападател и получи директен червен картон.

През втората част европейците, в чиито състав личаха имената на Мата, Де Хеа и Жорди Алба се опитаха да упражнят натиск, но пък в защитата им зейнаха огромни пробойни, които бяха използвани от бързите японци. Контраатаките на азиатците обаче така и не успяха да доведат до второ попадение

Така след първите мачове в група "D", Япония води с 3 точки, а Мароко и Хондурас са с по 1 след ремито 2:2 помежду си. Испания остава без точков актив. Следващия мач на „фуриите" е срещу Хондурас.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ОТ ФУТБОЛНИЯ ТУРНИР НА ИГРИТЕ МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК!