Република Корея се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по футбол за мъже. Азиатците спечелиха с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу домакините от Великобритания, като двата отбора завършиха наравно 1:1 в редовното време и продълженията.

Ки Сън-Йън реализира решителния 11-метров удар в полза на корейците, докато Даниел Стъридж пропусна да се разпише от бялата точка за британците при петата дузпа.

В 29-ата минута Джи Дон-вон изведе Република Корея напред в резултата с далечен удар, но Арън Рамзи изравни от дузпа само шест минути по-късно. В 41-ата минута Рамзи изпусна 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка в наказателното поле на отбора от Азия, и пропусна да даде аванс в полза на британския отбор. Великобритания няма спечелен медал във футболния турнир на олимпийски игри в последните 52 години.

Четвъртфинални срещи от олимпийския турнир по футбол за мъже:

Япония - Египет 3:0

Мексико - Сенегал 4:2 след продължения, 2:2 в

редовното време

Бразилия - Хондурас 3:2

Великобритания - Република Корея 4:5 след изпълнение на дузпи,  1:1 в редовното време и продълженията