Европейският шампион в зала в бягането на 1500 метра Мануел Олмедо от Испания, обяви че се отказа от Олимпийските игри в Лондон.

"Няма смисъл да участвам. Не съм във форма. Краката ми не работят, а и психически не съм подготвен", заяви лекоатлетът, който е измъчван от проблеми в областта на таза.

Олмедо има покрити нормативи за бягането на 800 и на 1500 метра. Решението да не участва обаче той взе снощи, след като завърши на разочароващото 12-о място на 800 метра на турнир по лека атлетика в Мадрид.

Испанецът спечели титлата на Стария континент в зала на шампионата в Париж миналата година, а освен това има бронзов медал от европейското първенство на открито през 2010 г., а на световния в Дегу през 2011-а завърши четвърти. На последното европейско в Хелзинки преди по-малко от месец пък Олмедо бе дисквалифициран на полуфиналите.