Марек ще преследва на всяка цена победата при днешното си домакинство на Локомотив (Сф), съобщава „7 дни спорт". Дупничани ще се опитат да се извинят на феновете си за тежката загуба с 0:5 от ЦСКА в предишния кръг на „А" група.

„Ситуацията в нашия отбор е интересна, защото имаме петима бивши футболисти на Локомотив (Сф) в състава. Противникът направи добър старт, особено впечатление направиха в мачовете с Литекс и Лудогорец.

За нас всеки мач е труден и всяка точка е ценна. Ако хората си мислят, че ще излезем само за да блъскаме топката и да се борим по терена, бъркат. Марек ще излезе, за да покаже футболните си качества", заяви наставникът на дупничани Антон Велков. Единственият проблем на Марек преди домакинството на Локомотив (Сф) е свързано с контузията на халфа Димитър Петков. Треньорът Антон Велков ще заложи на схема 4-4-2. На върха на атаката ще действат Крум Бибишков и Еньо Кръстовчев, а по крилата ще оперират Милен Василев и Петър Тончев. В лагера на Локомотив (Сф) са амбицирани да затвърдят доброто си представяне от началото на сезона.

В „Надежда" не правят трагедии от решението на Спас Делев да отклони офертата на „Железничарите" за сметка на Локомотив (Пд). Ръководството на клуба е уверено, че през паузата в шампионата заради мачовете на националния отбор ще успеят да привлекат така желания от тях нападател от чужбина. „7 дни спорт" научи, че ръководителите на Локомотив (Сф) вчера са изплатили по половин заплата на футболистите, за да повишат мотивацията им за важното гостуване на Марек. Добрата новина за треньора Димитър Васев преди мача е, че няма проблеми с контузени или наказани футболисти. Наставникът отново ще заложи на схема 4-3-3. На върха на атаката ще действа тунизиецът Ламжед Шехуди, а по крилата ще оперират Даниел Генов и Владислав Романов. В предишния кръг Марек падна с 0:5 от ЦСКА на Армията, докато Локомотив Сф направи равенството 2:2 при домакинството си на Лудогорец.