Съдията на мача Локо (Сф) - ЦСКА (1:1) Христо Ристосков е на път да изкара глоба между 5000 и 10 000 лв. на президента на домакините Николай Гигов, съобщи "7 дни спорт".  След мача Ристосков написа доклад до БФС, че е бил обиждан от Гигов на полувремето.

Инцидентът, с който Димитър Пенев се опита да оправдае пропусната от ЦСКА победа, се е случил на почивката при прибирането на съдийската бригада. На път за съблекалните Ристосков и помощниците му били застигнати от Николай Гигов и изпълнителния директор на Локо (Сф) Иво Тонев. Съдията свидетелства, че шефът на червено-черните му се развикал, нарекъл тъпанари него и помощниците му. Гигов имал претенции към съдийството и най-вече за неотсъдената дузпа.

"Всичко съм описал в доклада си пред БФС",  каза реферът след мача.

По наредба дисциплинарната комисия може да глоби Николай Гигов от 5000 до 10 000 лева.

Разбра се, че нито Гигов, нито Иво Тонев са влизали в съдийската стая. На мачовете в Надежда в коридора има засилено полицейско присъствие, а повече от десет униформени пазеха само коридора към съдийската стая.

За Гигов това е втори подобен изблик към съдийството. В началото на сезона той имаше сериозни претенции към рефера Георги Йорданов за дузпата, която отсъди за Черноморец срещу Локомотив (Сф). Тогава столичани водеха като гости на неутралния терен в Сливен с 1:0, но в 93-ата минута съдията даде съмнителен наказателен удар за изравняването 1:1.

В събота след мача в Надежда треньорът на ЦСКА Димитър Пенев използва инцидента като част от аргументите си за пропуснатия шанс червените да спечелят мача в Надежда. Те играха силно през първото полувреме, поведоха с 1:0 точно преди почивката след виртуозен гол на Здравко Лазаров, но през втората част силите им приключиха. Според Пенев обаче "изходът на срещата се реши в коридора".

"Мисля, че този съдия не трябва да бъде дори и в петицата", каза Пената. - Върнаха го за минали заслуги.