Локомотив (Сф) постигна нов изключителен резултат в аматьорския футбол. Тимът разби с 16:1 Въстаник (Войнеговци) на игрището в село Негован в мач от 9-ия кръг на СРГ-север.

С това локомотивци подобриха рекорда си по резултатност от първия кръг /14:1 срещу Надежда Доброславци/ и водят с пълен актив от 8-те си изиграни мача и голова разлика 72-4.

Локо обаче все още не е абсолютен рекордьор в родния футбол този сезон. В пета дивизия, област Велико Търново, Удар Бяла Черква има победа с 19:1 срещу Бъдеще (Бутово), а в четвърта Царско село има успех с 18:0 срещу Сердика (Сф).

Срещу Въстаник цели 9 гола заби Калоян Бонев, който е топстрелецът досега с 25 попадения. Два гола записа Росен Йорданов, който има в актива си общо 16. Останалите голмайстори в мача бяха Костадин Велков, Калоян Ангелов, Борис Мидилев, Антон Славчев и Григор Андреев.

За Въстаник попадението бе автогол на Антон Славчев. От 57-ата минута тимът от Войнеговци игра с 10 души заради втори жълт и червен картон на негов играч.

Локо (Сф) вероятно в четвъртък ще посрещне у дома в контрола третодивизионния Витоша (Бистица), като чака потвърждение за проверката. Идната неделя от 14 ч. за първенство локомотивци отново играят у дома срещу Банкя.