Локомотив (София) допусна загуба в първата си контрола по време на предсезонната подготовка. "Железничарите" отстъпиха на Марек с 1:2 в "Надежда" след обрат в неофициалния дебют на новия си треньор Стойчо Стоев.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута. Карлос Франса бе спънат от вратаря на дупничани в наказателното поле, а Димитър Митков отбеляза с безупречно изпълнение от бялата точка.

Снимка 623722

Източник: startphoto.bg

Само 5 минути по-късно обаче Марек възстанови равенството чрез Николай Ганчев, който получи топката и с хубав удар я изпрати неспасяемо в далечния ъгъл на вратата.

Още преди края на първата част гостите осъществиха пълен обрат. В 20-ата минута Даниел Гогов отправи далечен изстрел от фал, а кълбото срещна горната греда, след което се отби в гърба на Александър Любенов и влезе в мрежата на Локомотив (Сф) за втори път.

Към края на полувремето футболистите на Танчо Калпаков хванаха противника на контраатака. Каймакански проби отдясно и подаде към Любомир Костов, който пък намери отлично непокрития Ганчев, но неговият удар с глава мина покрай вратата.

Снимка 623723

Малко след почивката "червено-черните" имаха добра възможност да изравнят резултата, след като стражът на Марек излезе неразчетено, но Красимир Милошев не успя да намери опразнената врата. До края на срещата двата отбора си размениха по няколко ситуации за гол, но такъв не падна и Локомотив стартира проверките с поражение.