Локомотив (София) записа победа с 4:2 над Арда в контролна среща, която се игра на стадион "Искър" в Самоков.

Двубоят бе доста динамичен и особено зрелищен през първото полувреме, в което двата отбора си размениха по два гола.

Локомотив (София) напира за низвергнат играч на Левски

Ръководството на клуба се опитва да привлече Здравко Димитров за новия сезон

Столичните "железничари" поведоха в резултата още в третата минута чрез самостоятелен пробив на бразилеца Карлос Франса, но в седмата Арда изравни. Преслав Боруков успя да се отскубне от отбраната на Локомотив и подаде на Станислав Иванов, който бе точен за 1:1 на празна врата.

В 12-ата минута Арда осъществи пълен обрат с гол на Радослав Цонев. Бившият халф на Левски намери топката от въздуха и с много прецизен удар от около 25 метра бе точен за 1:2.

В средата на първото полувреме равенството бе възстановено отново. Димитър Митков вкара от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Арда.

През второто полувреме темпото на игра спадна, но Локомотив стигна до нови две попадения. Те паднаха след центрирания от корнер и бяха дело на новите попълнения в тима Алан Диас и Калоян Кръстев. Диас бе точен в 51-вата минута, а Кръстев сложи точка на спора половин час след това.

И за двата отбора това бе трета контрола в лятната подготовка, като за Локомотив победата е втора, докато за Арда поражението е първо.